Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies, między innymi w celach zbierania danych statystycznych. W opcjach programu wyświetlającego tą stronę można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies (w większości domyślnie włączone jest ich zapisywanie). Aby zmienić te ustawienia skorzystaj z dostępnej pomocy w oprogramowaniu, z którego korzystasz. Po wyłączeniu zapisu tych plików nie wszystkie funkcjonalności strony mogą działać prawidłowo.
Na temat cookies można przeczytać w wikipedii.

13 - 21 .09.2019

Plitwickie Jeziora – Medjugorie – Mostar – Dubrownik – Trogir – Verpić – Split – Wyspy Kornati - Biograd

1 DZIEŃ 13.09.2019 piątek

CZĘSTOCHOWA. Podstawienie autokaru o godz.15.45. Wyjazd o godz. 16.00. Przejazd przez Czechy, Austrię i Słowenię do Chorwacji.

2 DZIEŃ 14.09.2019 sobota

W godz. porannych przyjazd do Parku Narodowego w PLITWICACH - jednego z największych i najstarszych w Chorwacji, wpisanego na listę światowego dziedzictwa naturalnego, chronionego przez UNESCO. W parku, na długości ponad 8 km znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo i połączonych ze sobą niezliczoną ilością wodospadów. Spacer ścieżkami dydaktycznymi i rejs statkiem po największym jeziorze Kozjak. Przejazd do hotelu w okolicy MEDJUGORIE. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ 15.09.2019 niedziela

Po śniadaniu udamy się do miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, która w 1981 roku ukazała się sześciorgu dzieciom. Podczas pobytu w tym miejscu zobaczymy m.in. Górę Objawień - wzniesienie, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję na początku objawień. W dzień i w nocy można tu spotkać grupy pielgrzymów, które odmawiają różaniec w dzień i w nocy. Na szklaku różańcowym stoją płaskorzeźby przedstawiające Radosne i Bolesne Tajemnice Różańca. Wizyta w kościele św. Jakuba z witrażami ukazującymi 14 scen z życia Mari Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Obiadokolacja. Udział w wieczornych uroczystościach. Nocleg.

4 DZIEŃ 16.09.2019 poniedziałek

Śniadanie. Po którym wejdziemy na górę Kriżewac, na której znajduje się krzyż wzniesiony na pamiątkę 1900 rocznicy męki Jezusowej. W cokół krzyża zostały wmurowane relikwie krzyża Jezusa. Od początku objawień Matki Bożej na Križevacu zaczęto odmawiać Drogę Krzyżową. Na początku stacje oznaczone były drewnianymi krzyżami, a w 1988 roku umieszczono tam płaskorzeźby wykonane z brązu (dzieło prof. Carmela Puzzola). Na każdej z nich (oprócz modlitwy w ogrodzie Getsemani) znajduje się postać Matki Bożej.W godzinach wczesno popołudniowych przejedziemy do nieopodal oddalonych Wodospadów Kravica położonych wzdłuż rzeki Trebižat. Wodospady rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości, a dzięki malowniczemu położeniu i krystalicznej wodzie są popularnym miejscem kąpieli. Następnie wrócimy do MEDJUGORIE - czas wolny na odpoczynek i modlitwę. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ 17.09.2019 wtorek

Śniadanie. Po którym udamy się w dalszą drogę do DUBROWNIKA, zwanego "Perłą Chorwacji". Stare Miasto Dubrownika zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. W programie zwiedzanie: Brama Pile, gotycki Klasztor Franciszkanów, kolumna Orlando, Katedra, Pałac Sponza z XVI w., mury miejskie, pałac Rektorów z XV w.- dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej, obecnie muzeum, spacer ulicą Stradun, czas wolny. Przejazd do hotelu w okolicach NEUM / PODGORY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ 18.09.2019 środa

Śniadanie. Pobyt wypoczynkowy nad morzem adriatyckim, plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ 19.09.2019 czwartek

Po śniadaniu przejazd trasą widokową wzdłuż wybrzeża Adriatyku do SPLITU, znanego z najwęższej na świecie ulicy, noszącej wiele wyjaśniającą nazwę "Pusti me da prodem" (przepuść mnie), zwiedzanie Starego Miasta: antyczny Pałac cesarza Dioklecjana z tajemniczymi lochami, przepiękny Perystyl i Złote Bramy Miejskie, Ratusz Miejski z XVw., świątynia Jupitera, port. Po drodze nawiedzimy jeszcze sanktuarium w VEPRIĆ - chorwackiego Lourdes. Następnie udamy do TROGIRU - zwanego "Chorwacką Wenecją". Spacer po malowniczej starówce, gdzie można zobaczyć między innymi średniowieczny ratusz z przełomu XIV i XV w., katedrę św. Wawrzyńca z XIII - wiecznym portalem. Przejazd hotelu w okolicach TROGIRU / SIBENIKA. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ 20.09.2019 piątek

Po śniadaniu przejazd do SIBENIKA uważanego za miasto twierdz, spacer po Starym Mieście i zwiedzanie wnętrz XV - wiecznej, monumentalnej katedry św. Jakuba - najciekawszego zabytku miasta. Przejazd do Parku Narodowego "Wodospady na rzece Krka" - jednej z największych atrakcji krajobrazowych w Chorwacji. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Powrót do hotelu, Obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ 21.09.2019 sobota

Po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny - odpoczynek na plaży w jednej z pobliskich urokliwych zatoczek. Przejazd do miejscowości BIOGRAD NA MORU - niegdyś to właśnie tutaj koronowano chorwackie głowy. Miejscowość słynie z krystalicznie czystej wody i przepięknych plaż, a także ze znakomitych tawern i restauracji serwujących lokalne przysmaki i specjały kulinarne. Polecamy wizytę w lokalnej kafejce - warto spróbować „kavu sa šlagom i sladoled”. Czas wolny na ostatnie zakupy. Kolacja w konobie (typowej chorwackiej restauracji): dalmatyńska peka – znak rozpoznawczy regionu, pozwalający na poznanie prawdziwych smaków Dalmacji. Sposób jej przygotowania ma ponad 300-letnią tradycję. Samo danie jest proste, ale dość czasochłonne w przygotowaniu - przyrządzane jest w tradycyjnym garnku do peki (takie garnki można nabyć w różnych wymiarach na chorwackich targach i straganach). W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

10 DZIEŃ 22.09.2019 niedziela

Przyjazd do CZĘSTOCHOWY w godz. dopołudniowych. Zakończenie pielgrzymki w godz. nocnych.

CENA : 680 zł + 330 euro – dla 45 osób
850 zł + 340 euro – dla 35osób

Cena obejmuje::

  • autokar klasy lux z klimatyzacją, toaletą, Video i barkiem
  • 7 noclegów - Hotele ** /*** - pokoje 2, 3 osobowe z łazienką,
  • 7 śniadań i 8 obiadokolacji
  • taksę klimatyczną,
  • pakiet turystyczny * SIGNAL IDUNA obejmujące KL – 20.000 Euro ; NNW –15.000 zł ; bagaż- 1.000,00 zł (obejmujący choroby przewlekłe)
  • realizację programu turystycznego
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników oraz słuchawki

* system Alma Tour Guide (bezprzewodowy elektroniczny system komunikowania się pomiędzy pilotem / przewodnikiem a uczestnikami wycieczki powodujący, że podczas zwiedzania cały czas uczestnicy słyszą zarówno przewodnika jak i pilota grupy).

Informacje praktyczne:

W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). W trakcie podróży przerwy na posiłki koszt ok. 8 EUR (płatne przez uczestników indywidualnie) . Napoje do kolacji płatne dodatkowo: ok. 2-3 EUR na os.

UWAGA :

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo możliwości zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.