Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies, między innymi w celach zbierania danych statystycznych. W opcjach programu wyświetlającego tą stronę można zmienić ustawienia dotyczące plików cookies (w większości domyślnie włączone jest ich zapisywanie). Aby zmienić te ustawienia skorzystaj z dostępnej pomocy w oprogramowaniu, z którego korzystasz. Po wyłączeniu zapisu tych plików nie wszystkie funkcjonalności strony mogą działać prawidłowo.
Na temat cookies można przeczytać w wikipedii.

Ewangelia na niedzielę 28.04.2019

Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. [J 20,29]

Słowa Ewangelii według Świętego Jana [J 20,19-31]

Było to wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia. Tam, gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Jezus wszedł, stanął pośrodku i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”. Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: ”Widzieliśmy Pana!”. Ale on rzekł do nich: ”Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę”. A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: ”Pokój wam!”. Następnie rzekł do Tomasza: ”Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym”. Tomasz Mu odpowiedział: ”Pan mój i Bóg mój!”. Powiedział mu Jezus: ”Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Źródła: mateusz.pl, Langusta na palmie.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019

  • Od środy 1 maja - Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie o godz. 18:30 a w niedzielę o godz. 15:30. Dla dzieci majówkowy konkurs. Zachowajmy też tradycję śpiewania majówki przy odnowionych krzyżach i kapliczkach.
  • W piątek 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8:00, 9:30 i 11:30. Natomiast o godz. 16:00 Msza św. i Nabożeństwo majowe przy kapliczce św. Floriana /skrzyżowanie ul. Mirowskiej i ul. Filtrowej/. Nie ma nabożeństwa w kościele o godz. 15:30.
  • W tym tygodniu przypada I-szy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź z racji I-go Piątku - 3 maja przed każdą Mszą św. W sobotę od godz. 8:30 odwiedziny chorych, o godz. 17:15 - Różaniec wynagradzający, Nabożeństwo majowe, Msza św. w intencji KŻR i zmiana tajemnic różańcowych.
  • Festyn parafialny odbędzie się w niedzielę 12 maja połączony z odpustem ku czci św. Stanisława. Można składać fanty na zabawę fantową.
  • Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie we wrześniu. Program poniżej na stronie.