Ewangelia na niedzielę 16.06.2019

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

Słowa Ewangelii według Świętego Jana [J 16,12-15]

Jezus powiedział swoim uczniom: ”Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek słyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam oznajmi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego bierze i wam objawi”.

Źródła: mateusz.pl, Langusta na palmie.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019

• Jutro, w poniedziałek 17 czerwca o godz. 16:30 - Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.
  • Spotkanie rady parafialnej w poniedziałek o godz. 19:00.
  • W czwartek 20 czerwca - Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. w kościele o godz. 8:00 i 16:00. O godz. 10:00 z kościoła wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji stała, jak w ubiegłych latach, proszę o przygotowanie ołtarzy, a także udekorowanie domów. Msza św. przy drugim ołtarzu - przy ul. Komornickiej. Zapraszam do udziału całą asystę, dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich Parafian. Przez całą oktawę Bożego Ciała - Msza św. i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła o godz. 18:00, a w niedzielę po Sumie.
  • W piątek 21 czerwca o godz. 19:00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Bierzmowanie 29 czerwca o godz. 11:00.
  • Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie we wrześniu. Program na stronie internetowej Naszej Parafii. Na obecną chwilę jest zapisanych 35 osób i proszę wpłacać jako zaliczkę po 680zł.
  • Przez cały czerwiec nabożeństwo do Serca Jezusowego o godz. 18:30, a w niedzielę o 15:30.